صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 عمل جراحی مرد 45 ساله از ناحیه دیواره خلفی (استابولوم)
 

 

دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت : به دنبال سانحه تصادف رانندگی مرد 45 ساله اهل و ساکن شهرستان جاسک که دچار شکستگی و در رفتگی دیواره خلفی ( استابولوم ) لگن شده بود ؛ توسط جراح و متخصص ارتوپد با موفقیت تحت عمل جراحی و درمان قرار می گیرد.

دکتر بهنام باقیانی مقدم؛ متخصص و جراح ارتوپدی مستقر بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب افزود : شکستگی های لب خلفی و ستون خلفی که همراه با جابجایی هستند عموما نیاز به عمل جراحی دارند. در این بیماران جهت پیشگیری از لخته شدن خون در وریدهای عمقی ساق از داروهای ضد انعقاد خون بصورت روتین استفاده میگردد؛ اندام تحتانی بیمار در طرف شکستگی باید از زمان شکستگی تا موقع عمل جراحی تحت کشش اسکلتال قرار گیرد.

 متخصص و جراح اورتوپد در ادامه بیان کرد : بهترین زمان برای انجام جراحی در شکستگی های استابولوم طی روز سوم تا هفتم بعد از شکستگی است. شکستگی های لب و ستون خلفی استابولوم با اپروچ خلفی کوخرلانگن بک جراحی می شوند.

با قیانی مقدم اظهار کرد : با توجه به پیچیده بودن تکنیکی، این نوع عمل جراحی معمولا در مراکز بزرگ آموزشی انجام می شود ؛ با این حال پس از بررسی شرایط و وضعیت بیمار تصمیم گیری به انجام این عمل در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب شد.

وی تصریح کرد: در این بیمار با توجه به قطعه بزرگ شکسته شده و ناپایداری سر فمور در حفره استابولوم، ابتدا قطعه با دو پیچ فیکس شد و سپس فیکساسیون نهایی انجام شد و این عمل جراحی سنگین با موفقیت پایان یافت.

گفتنی است؛ دکتر حسینعلی عطائی متخصص بیهوشی بیمارستان میناب نیز در این عمل جراحی دکتر باقیانی مقدم را همراهی نمود. .

شایان ذکر است؛ بیمار پس از دو روز بستری بعد از عمل جراحی با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.

 

تاریخ درج خبر : 1397/04/23  |  کد خبر : ١٢٨٠٢ | تعداد نمایش خبر : 38
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج