صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 دست بشویید سلامتی هدیه بگیرید
 

دکتر محمد مورخ، رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از گرامیداشت "روز جهانی شستن دست" در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب خبر داد و گفت: به مناسبت 15 اکتبر روز جهانی شستن دست، مراسم جشنی توسط واحد کنترل عفونت بیمارستان در سالن کنفرانس بیمارستان با حضور دکتر محمد رضا حسینی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب، پزشکان متخصص و پرسنل کادر پرستاری و پشتیبانی برگزار شد.

خانم مقیمی، مسئول کنترل عفونت بیمارستان طریقه صحیح شستن دست ها و علل آسیب دیدن افراد در عدم رعایت شستن دست ها و  عفونت های بیمارستانی را به دلیل سهل انگاری ها آموزش داد.

مقیمی گفت: بیشتر از ۸۰ کشور در هر پنج قاره این روز را گرامی می دارند و در مراسمی نمادین، شستشوی دست‌ها با صابون در مدرسه‌ها و مراکز عمومی دیگر اجرا می‌شود.

وی افزود: شستن دست 12 مرحله دارد که شستن ابتدای دست قبل از آغشته کردن به صابون تا مرحله انگشتی، پشت دستها، فینگورها، کف دست و انگشت شصت از جمله آن می باشد.

 مسئول کنترل عفونی بیمارستان عنوان کرد: در نگاهی به آمار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در جهان می‌یابیم، هر ساله، بیماری اسهال و عفونت‌های تنفسی سبب مرگ بیشتر از ۳/۵ میلیون کودک زیر پنج سال می شود. شستن دست‌‌ها با آب و صابون، ابتلا به بیماری اسهال را تا ۴۰ درصد کمتر می‌کند. با این حال، ترویج عادت شستن دست‌ها، کار دشواری است. سازمان ملل امیدوار است با قرار دادن روزی جهانی برای شستن دست‌ها، به همه گیر شدن این عادت در میان انسان‌ها و به ویژه کودکان کمک کند و این باور را بپروراند که: شستن دست‌ها می تواند زندگی را نجات دهد.

 در پایان این مراسم، جهت گرامیداشت این روز کیکی به عنوان جشن روز شستن دست ها برش و از میهمانان پذیرایی شد. 

تاریخ درج خبر : 1396/08/08  |  کد خبر : ٩٧٥٨ | تعداد نمایش خبر : 270
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج