صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 زندگی دوباره به جوان دچار برق گرفتگی
 

دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب  از نجات جان جوان 20ساله مینابی از مرگ حتمی بر اثر برق گرفتگی خبر داد؛ و گفت : جوان 20 ساله از توابع بخش مرکزی میناب که بر اثر بتون ریزی در محل کار دچار برق گرفتگی شده بود، توسط متخصص طب اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از مرگ حتمی نجات یافت .

دکتر سعید داوری متخصص طب اورژانس و ریاست بخش حاد  بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب با ادامه این مطلب که بیمار در لحظه ورود بدون هیچ گونه علائم حیاتی (ایست کامل  قلبی و تنفسی ) نداشت و شواهد اولیه حاکی از این بود که زمان طولانی از ایست قلبی تنفسی بیمار گذشته و امید چندانی به نجات جان وی نخواهد بود . اقدامات احیاء قلبی و تنفسی  فوراًً شروع که خوشبختانه پاسخ بیمار به این اقدامات، مثبت بود ، و فعالیت قلبی بیمار به حالت طبیعی برگشته شد.

دکتر داوری افزود: پس از مدت کمتر از 8 دقیقه بیمار تنفس خود بخود پیدا کرد ولی کماکان احتمال آسیب شدید مغزی بسیار بالا بود . دقایقی بعد شاهد فعالیت طبیعی مغزی نیز شدیم .که تصور ما این بود که در صورت احیاء قلبی بیمار دچار مرگ مغزی می گردد و خوشبختانه به لطف الهی دچار چنین مشکلی هم نگردید .

 وی با یاد آوری اینکه در بین علل ایست قلبی احتمال نجات بیمار در صورت انتقال سریع و بموقع آن به مراکز درمانی اعم از  غرق شدگی ، برق گرفتگی و سرمازدگی بسیار بیشتر از موارد دیگر است ، و بهترین اقدام در موارد برق گرفتگی بصورت آنی ، ضمن حفظ امنیت سلامت خود ،جدا کردن فرد از برق ، بوسیله پارچه و قطع منبع برق آن است.

 دکتر داوری با توصیه اینکه در موارد فوریتها اجتناب از ازدحام و انتقال سریع بیمار به نزدیک ترین مرکز درمانی در نجات جان بیمار بیشترین و بهترین کمک به وی است .

 گفتنی است  همراهان بیمار  پس از نجات وی در اتاق احیاء نماز شکر به جا آوردند؛ و از پزشک و پرسنل کادر درمان تشکر و ابراز رضایت خویش را اعلام داشتند .

گفتنی است؛ بیمار پس از یک هفته مراقبت ویژه با حال عمومی بسیار خوب بیمارستان را به مقصد منزل ترک کرد.

 

 

 

 

تاریخ درج خبر : 1396/08/06  |  کد خبر : ٩٧٥٦ | تعداد نمایش خبر : 337
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج