صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 بیمه شخص ثالث برای بیماران تصادفی وسیله نقلیه موتوری و ماشینی الزامی شد.
 

 دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از اجرائی شدن بیمه شخص ثالث وسیله نقیه خبر داد و گفت : با توجه به  دستورالعمل اخیر وزارت بهداشت مبنــی بر لزوم ارائه بیمه نامه شــخص ثالث از ســوی مقصر تصادف بــرای دریافت رایــگان خدمات مربــوط به درمان مصدومان تصادفی و محاسبه آزاد این خدمات در صورت عدم ارائــه بیمه نامه، عنوان کرد .

وی افزود : باید توجه کرد که ما با حجم زیادی از موتورسواران و ماشینهایی در سطح شهر روبرو هستیم که به هیچ عنوان خودشان را بیمه نمیکنند. این درحالیست که این افراد بسیار پرخطرند، بویژه موتورسواران .

مورخ اظهار کرد :  از ابتدای سال 97 جهت ترخیص از بیمارستان با ارائه مدارک قانونی مستند از جمله صورتجلسه پاسگاه مربوطه ، فرم صورتجلسه ترافیکی در صورت انتقال بیمار توسط آمبولانس 115 در صحنه حادثه ،  کروکی صحنه حادثه توسط راهنمایی و رانندگی و در حال حاضر ضمیمه نمودن کپی بیمه نامه شخص ثالث از الزامات حتمی مدارک مصدومین سوانح و حوادث ترافیکی عنوان شده است  ؛ لذا باید توجه کرد که این بخشامه هیچ خللی در خدمت رسانی ایجاد نمی کند ، بلکه ما فقط به دنبال نظم اجتماعی هستیم .

دکتر مورخ با ادامه مطلب اظهار کرد :  با توجه به الزامی بودن بیمارانی که دچار سانحه تصادف رانندگی شده اند،  اعم از موتور سیکلت سواران و خودرور ها ، باید بیمه شخص ثالث برای ترخیص جهت تسویه حساب به واحد ترخیص ارائه دهند تا پروسه رایگان مصدومان در حوزه درمان به پایان انجامد .

وی از مردم و همشهریان خواست :  . اولا که احتیاط در رانندگی را پیشه خود سازند ،  ثانیا در صورت هرگونه حادثه تصادفی در جهت تسریع در ترخیص بیمار خود ،  اقدام به ضمیمه نمودن کپی بیمه نامه شخص ثالث وسیله نقلیه کنند .

تاریخ درج خبر : 1397/01/29  |  کد خبر : ١١٣٢٢ | تعداد نمایش خبر : 270
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج