صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  همکاری تیمی پزشکان میناب نتیجه داد:
 

نجات جان جوان مينابی بعد از ٥ بار عمل جراحي در بيمارستان حضرت ابوالفضل (ع) ميناب

دكتر محمد مورخ، رييس بيمارستان حضرت ابوالفضل (ع) ميناب از نجات جان جوان ٣٦ ساله مينابي خبر داد و گفت: در حدود يك ماه و نيم قبل جوان ٣٦ ساله كه در اثر تصادف دچار خونريزي شديد داخلي از ناحيه قفسه سينه و شكم شده بود، به اين مركز منتقل شد و تحت  عمل جراحي قرار گرفت و با تلاش مستمر شبانه روزی کادر درمان و پزشکان متخصص از مرگ حتمي نجات یافت.

دكتر محسن پيرمرادي، متخصص جراحي عمومي و پزشك معالج بيمار اظهار كرد: اين جوان در بدو ورود با حالت شوك به اورژانس بيمارستان حضرت ابوالفضل (ع) ميناب منتقل شده بود كه با توجه به شدت جراحات و بعد از انجام سونوگرافي اورژانسي، به اتاق عمل منتقل گرديد و مشخص شد كه بيمار دچار آسيب ديدگي دو  طرفه ريه و همچنين پارگي كبد شده است.

دكتر پيرمرادي ادامه داد: اين بيمار كه خون زيادي از دست داده بود و دچار پارگي وسيع كبدي و كوفتگي شديد ريه هاي دوطرف شده بود، ابتدا براي كنترل خونريزي كبد و همچنين با توجه به كوفتگي ريه ها با لاپاراتومی سعی در جهت قطع خونریزی نموده و سپس تحت عمل اقدام به جراحي قسمتی از کبد که دچار پارگی شده بود  قرار گرفت كه خوشبختانه بعد از ٥ بار عمل جراحي متعدد وضعيت بيمار بهبود پيدا كرد و در نهايت بعد از انجام تراكئوستومي (راه هوایی مطمئنی است برای خروج ترشحات مجاری تنفسی بیمار) توانست از دستگاه تنفس مصنوعي جدا شود و بتواند بدون نياز به دستگاه تنفس مصنوعي نفس بكشد و از مرگ حتمي نجات پيدا كند.

وی افزود: کبد عضو مهم و با ارزش بدن به حساب می‌آید که وجود آن برای فعالیت‌های روزانه بدن حیاتی است. این عضو حیاتی از بدن سم‌زدایی و غذا را به انرژی تبدیل می‌کند. اگرچه پیوند کبد به نسبت فرآیندی معمول تلقی می‌شود، اما همچنان با خطر بالایی برای بیمار همراه است و احتمال آنکه بدن عضو جدید را نپذیرد، بالا است و به همین دلیل این بیماران تا پایان عمر مجبور به استفاده از داروهایی هستند که سیستم ایمنی بدن آنان را با این عضو جدید سازگار کند تا کبد پیوندی را پس نزند. همچنین خونریزی، عفونت و مسدود شدن رگ های خونی از دیگر مشکلات متوجه بیماران دارای کبد پیوندی است که این امکان میسر شد تا بتوانیم کبد پاره شده بیمار را عمل نموده و از پیوند احتمالی آن جلوگیری کنیم.

این متخصص جراحی عمومی ابراز کرد: این عمل به تنهایی میسر نمی شد مگر با همت جراحان متخصص این بیمارستان که جا دارد از همکاران، دکتر علیرضا آریا پور، دکتر یدالله رئیسی از جراحان عمومی و دکتر علی ضیایی برسلان و دکتر امید ابراهیم پور از متخصصین بیهوشی در طی چندین مرحله عمل جراحی، تشکر و قدر دانی کنم.

 

لازم به ذکر است که این بیمار بعد از 5 مرحله عمل جراحی و در طول درمان یک ماه و نیم با مراقبت ویژه در بخش (ICU )، بیمارستان را به قصد منزل با حال عمومی خوب ترک کرد.

تاریخ درج خبر : 1396/10/06  |  کد خبر : ١٠٤١٨ | تعداد نمایش خبر : 245
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج