صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 عمل جراحی بی سابقه باد فتق در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب
 


 

 

 

دکتر محمد مورخ، رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از انجام عمل جراحی مربوط به باد فتق به بزرگی 30 سانتی متر در جوان 36 ساله خبر داد و گفت: این عمل توسط دکتر یدالله رییسی، جراح و متخصص عمومی در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب انجام شد و به گفته وی یکی از نادرترین جراحی های باد فتق در کشور بوده که به ندرت اتفاق می افتد.

دکتر یدالله رییسی افزود: این باد فتق، به بزرگی تقریبی 30 سانتی متر بود که بیمار با علایم درد شکمی و عدم توانایی در حرکت به دلیل بزرگی باد فتق مراجعه کرده بود که خوشبختانه با عمل جراحی بهبود یافت.

دکتر رییسی با اشاره به اینکه علت وقوع باد فتق، ضعف در بافت همبند و یا دیواره عضلانی شکم می باشد که در اثر فشارهای عضلانی به بافت ها و رگ ها بر اثر جهش های ناگهانی، سرفه و برونشیت، سیگار، چاقی، حاملگی، آسیت (آب آوردن شکم)، زور زدن (یبوست، بزرگی پروستات)، وزن تولد کم‌تر از ۱۵۰۰ گرم، سابقه‌ی خانوادگی فتق و برش های جراحی به وجود می آید.

 وی افزود: از آنجایی‌که عوارض فتق می‌تواند سلامتی و حیات بیمار را تهدید کند، در اولین فرصت پس از تشخیص اقدام به درمان الزامی است  و اساسی‌ترین درمان فتق، ترمیم به روش جراحی است. جراحی به روش سنتی (باز) و یا لاپاروسکوپی (بسته) انجام می‌شود. جراحی لاپاروسکوپی خصوصاً در مواردی‌که جراحی با شکست مواجه شده و فتق بیمار عود کرده هم‌چنین در افراد چاق و در مواردی فتق دو طرفه‌ی کشاله‌ی ران توصیه می‌شود.

این جراح و متخصص عمومی با عنوان این مطلب که این عمل از نوع کشاله ران مرتبط با بیضه فرد انجام شده، گفت: حال بیمار پس از مراقبت های بالینی در بخش جراحی مردان بسیار خوب اعلام و بیمار با حال عمومی خوب ترخیص شد.

تاریخ درج خبر : 1396/10/07  |  کد خبر : ١٠٤١٧ | تعداد نمایش خبر : 525
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج