صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 جدال 29 روزه پيرمرد ۷۸ ساله بشاگردي با کرونا
 
جدال با کرونا

 

رئيس بيمارستان حضرت ابوالفضل (ع) ميناب از جدال سخت پيرمرد بشاگردي با کرونا و شکست این بیماری پس از ۲۹ روز در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب خبر داد.

دكتر محمد مورخ گفت: پس از تشخيص قطعي بيمار 78 ساله اهل و ساكن بشاگرد به كرونا تحت درمان پزشك معالج دكتر زهرا معلمي متخصص عفوني بيمارستان حضرت ابوالفضل (ع) ميناب قرار گرفت كه پس از 29 روز مقابله با بيمار كرونا را شكست داد و جان سالم به در برد.

متخصص عفوني بیمارستان میناب در توضيح چگونگي روند درمان اين بيمار بیان کرد: از آنجائيكه بيمار با درگيري ريه بالاي 65 درصد جهت درمان به بيمارستان مراجعه نموده بود و سچوريشن ( اكسيژن خون) 65 درصد بود بلافاصله دستور بستري بيمار در بخش آي.سي.يو كوويد داده شد.

دكتر معلمي افزود: بيمار در مدت 10 روز ابتدائي بستري به درمان بصورت نسبي جواب مثبت نشان مي داد لذا از آنجائيكه هنوز درگيري ريه داشت با كمك داروهاي رمديسيور، كلترا، اينترفرون و ديگر داروهاي مكمل، درمان ادامه داشت كه متاسفانه پس از 15 روز درگيري ريه با حمله شديد كرونا مواجه شد كه باعث كاهش سطح هوشياري و دچار ارست (arrest) قلبي شد.

وي عنوان کرد: شرايط بيمار بسيار بحراني بود كه به ناچار متوسل به احياء بيمار و استفاده از دستگاه اينتوبه شديم و در مدت 4 روز تحت اينتوبايسون به كمك و تزريق داروها ي كورتون و (ivig) در چندين مرحله نشان از بهبود علائم بيماري ظاهر گرديد و از دستگاه اينتوبه ( دستگاه تنفس مصنوعي ) جدا و با كمك اكسيژن روند تنفس بيمار دامه داشت.

دكتر معلمي گفت: كهولت سن بيمار مانع از تجويز بسياري از داورها به بيمار مي شد و متاسفانه در 22 روز بستري بيمار مجدد كاهش سطح هوشياري پيدا كرد كه با كمك عمل احياء ( cpr) بيمار از مرگ دوباره نجات و ادامه درمان در بيمار از سر گرفته شد.

زهرا معلمي اضافه کرد: بهبود و برگشت به زندگي در اين بيمار به لحاظ كهولت سن ضعيف بود و بيمار در مرحله سوم درمان و مقاومت بسيار عالي در مقابله با ويروس منحوس كرونا جاي بسيار خوشحالی بود و  خوشبخاتانه دركمال ناباوري بيمار در روز 26 بستري پس از انجام سي.تي.اسكن نشان از درگيري كم ريه داشت كه بيمار به بخش كوويد منتقل و پس از 29 روز بستري و جدال با كرونا از مرگ حتمي نجات يافت.

وي با ابراز رضايت از روند درمان در اين بيمار گفت: يكي از مهمترین و زیباترین بخش این اتفاق اراده قوي در مقابله با مشكلات منجمله كرونا بود كه لطف الهي شامل حال اين بيمار گرديد و به زندگي دوباره برگشت.

تاریخ درج خبر : 1399/09/19  |  کد خبر : ٢١٠٣٥ | تعداد نمایش خبر : 224
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج